دستگاه شیرینگ پک با توجه به کاربرد های بسیار فراوان در صنایع مختلف یکی از محبوب ترین نوع دستگاه های بسته‌بندی می باشد. این نوع دستگاه ها با استفاده از  گرما شیرینگ را به دور محصول پیچیده و محصول را بسته‌بندی می کند. محبوبیت این دستگاه ها بخاطر سرعت بالای بسته بندی، اقتصادی بودن و حمل آسان در صنایع مختلف بسیار بالا میباشد.
فیلم شیرینگ چیست؟
فیلم شیرینگ یا نایلون شیرینگ یک نوع پلاستیک پلیمری نازک، شفاف و حساس به گرما است که با حرارت دادن به آن باعث می شود به راحتی تغییر شکل دهد. این نایلون به دلیل اینکه میتواند از نفوذ گرد، غبار و آب، جلوگیری کند و همچنین  جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و آب، ارزان بودن و وزن کم در صنایع تولیدی کاربرد های فراوانی دارد. همچنین فیلم شیرینگ مورد استفاده در صنایع غذایی و کارخانجات بسته به کاربرد آنها متفاوت میباشند. فیلم هایی که در کارخانجات استفاده میشود معمولا مقاومت و ضخامت بالاتری دارند و از آنها برای جلوگیری از شکستگی و خش دار شدن کالا و محصولات استفاده میشود.

این دستگاه ها کاربرد ها بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند. برای مثال دستگاه های شیرینگ پک در صنایع غذایی بسیار پر کاربرد هستند به دلیل اهمیت بالای نوع نگه داری از مواد غذایی، از این دستگاه استفاده می کنند.

انواع دستگاه شیرینگ شامل شیرینگ دوگانه سوز، شیرینگ اتوماتیک و شیرینگ نیمه اتوماتیک میشوند.

شما میتوانید لیست انواع دستگاه شیرینگ پک را ملاحظه کنید. دقت کنید که دستگاه شیرینگ پک انواع مختلفی با کاربرد و حجم کاری مختلفی داریم پس نسبت به نیاز خودتون در انخاب دستگاه دقت کنید. اگر شما یک تولیدی کوچک دارید یک دستگاه شیرینگ پک دستی برای شما مناسب است اما اگر شما یک کارخونه هستید باید از دستگاه های اتوماتیک استفاده کنید که سرعت و خروجی بیشتری نسبت به دستگاه های نیمه اتومات یا دستگاه های شیرینگ پک دستی داردند.