مقالات

معرفی بهترین و پرفروشترین دستگاه های شیرینگ پک 

بهترین دستگاه شیرینگ پک

انتخاب بهترین و مناسبترین دستگاه ،معمولا چالش بزرگی برای صاحبان کسب و کار های صنعتی است. در اکثر موارد این فرآیند با کمک کارشناسانی انجام میشود که با قابلیت های دستگاه آشنایی دارند و میتوانند پیشنهاد درستی به شما ارائه دهند. در این مقاله ابتدا به صورت خلاصه، دستگاه شیرینگ پک و نحوه عملکردآن را توضیح داده ایم. در ادامه به بررسی راه های انتخاب دستگاه شیرینگ پرداخته و درآخر پرفروشترین دستگاه های پک در سال 1402 را معرفی نموده ایم. با ما همراه باشید تا 3مدل از بهترین دستگاه های شیرینگ را به شما معرفی کنیم.

دستگاه شیرینگ چیست؟

کلمه  شیرینگ ، معمولا برای عموم افراد مفهومی بیگانه است و معنای دقیق آن را نمیدانند. این کلمه در واقع از واژه لاتین shrink  نشات گرفته و به معنی جمع شدن و کوچک شدن است. دستگاه شیرینگ پک، محصولات را  با استفاده از نایلون بسته بندی میکند. نایلون حرارتی در کوره گرم میشود و با بالا رفتن حرارت، جمع شده و محصول را احاطه میکند.

زمانی که این فرآیند به صورت درست انجام شود شما یک بسته بندی محکم و زیبا از کالای خود خواهید داشت. شما میتوانید محصولات خود را به صورت تکی و یا چندتایی شیرینگ کرده و به راحتی به مراکز فروش ارسال کنید. فیلم شیرینگ از محصول شما در برابر آلودگی و باکتری های محیطی محافظت میکند و تمیزی کالا را تضمین میکند.

بهترین و پرفروشترین دستگاه های شیرینگ

در سال های اخیر بسته بندی محصولات اهمیت زیادی پیدا کرده و بدلیل تقاضای مشتریان ، خرید دستگاه شیرینگ به یکی از الزامات خط تولید تبدیل شده است. در ادامه 3نوع از بهترین دستگاه های شیرینگ را معرفی کرده و به بررسی ویژگی های آنها میپردازیم.

دستگاه شیرینگ 70در60 اتومات

شیرینگ اتومات عرض 70 یکی از محبوبترین مدل های موجود در بازار است. این دستگاه شامل بخش هایی است که فرآیند شیرینگ را صورت اتوماتیک انجام میدهد. شما برای استفاده از دستگاه به 2رول ،فیلم شیرینگ نیاز دارید تا بالا و پایین محصول نایلون قرار بگیرد و داخل تونل شود. طول دستگاه حدود 4متر است و به درخواست مشتری امکان اضافه شدن نیز وجود دارد.

دستگاه شیرینگ تونلی اتومات جک پیش برنده دارد و فرآیند برش نایلون و به جلو هل دادن محصول به صورت اتوماتیک انجام میشود. این دستگاه فقط جهت قرار دادن و برداشتن محصول به اپراتور نیاز دارد و نیروی انسانی کارخانه را مشغول نمیکند.

دستگاه شیرینگ اتومات عرض70

فرآیند این دستگاه را به صورت خلاصه شرح میدهیم:

 • پس از قرار گرفتن محصول روی دستگاه، نایلون بالا و پایین آن قرار میگیرد.
 • نایلون فقط با زدن یک دکمه توسط اپراتور برش میخوردو عملیات دوخت انجام میشود.
 • سپس محصول روی توری فلزی قرار گرفته و وارد تونل حرارتی میشود. داخل کوره، باتوجه به تنظیمات دمایی که از قبل تعیین کرده اید، حرارت میبیند و نایلون جمع میشود.
 • محصول شما شیرینگ شده از انتهای دستگاه خارج میشود، اکنون محصول شما بسته بندی شده و آماده ارسال است.

دستگاه شیرینگ کابینی

یکی از کاربردی ترین و بهترین مدل های بسته بندی است که در چندسال اخیر بدلیل کارکرد مناسب و اقتصادی بودن قیمت آن، بین تولیدکنندگان شهرت زیادی کسب کرده شیرینگ پک کابینی است.این دستگاه مزایای زیادی دارد که افراد را به خرید آن ترغیب میکند. کسب و کارهای نوپا و کوچک مانند رستوران ها و تولیدی های کوچک از این دستگاه استقبال کرده و آن را تهیه میکنند. این مدل یکی از بهترین انواع دستگاه شیرینگ پک است.

شیرینگ پک کابینی

مزایای شیرینگ پک کابینی

 • اندازه وابعاد دستگاه بزرگ نیست و برای کارگاه هایی که محدودیت فضا دارند مناسب است.
 • نسبت به مدل های دیگر قیمت پایینی دارد و گزینه خوبی برای صرفه جویی در بودجه است.
 • شما میتوانید محصول خود را به صورت تکی و یا چندتایی پک کنید.
 • کناره های محصول باز نمیماند و به طور کامل توسط سلفون،شیرینگ میشود.
 • دستگاه به صورت دیجیتال عمل کرده و فقط یکبار به اعمال تنظیمات نیاز دارد.

دستگاه چهارطرف دوخت اتومات

این دستگاه بدلیل ویژگی هایی که دارد انتخاب خوبی برای کارخانه هایی است که تولید روزانه بالایی دارند. سرعت عمل ودقت بالا را میتوانید  با این دستگاه تجربه کنید. دستگاه دوخت ال در 3نوع نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و فول اتوماتیک تولید میشود. شما میتوانید با توجه به ظرفیت خط تولید و بودجه در نظر گرفته شده، نوع مناسب را انتخاب کنید.

نحوه عملکرد این دستگاه به این گونه است که ابتدا محصول توسط اپراتور روی سینی قرار میگیرد و توسط نوار نقاله که از جنس توری گالوانیزه است، به داخل کوره هدایت میشود.

چهارطرف دوخت اتومات

ویژگی های دستگاه دوخت ال

 • محصول را به طور کامل بسته بندی میکند وکناره ها باز نمیماند.
 • به جای نایلون ، از سلفون استفاده میشود که ضخامت کمتری دارد.
 • شما میتوانید به 3 صورت گازسوز، برقی و دوگانه سوز از دستگاه استفاده کنید.

کدام دستگاه شیرینگ برای کارخانه من بهترین است؟

این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد و باید به طور دقیق بررسی شود. نمیتوان یک دستگاه را برای همه معرفی کرد.هر کدام از دستگاه های شیرینگ ویژگی مخصوص خود را دارند و به نحوی میتوانند به شما کمک کنند. شما هنگام انتخاب باید به موارد زیر توجه نمایید:

 • نوع و ابعاد محصول تولیدی شما
 • نوع برق کارخانه که میتواند 3فاز ویا تکفاز باشد.
 • سوخت دستگاه باید با امکانات کارخانه شما هماهنگ باشد. برای مثال اگر فشار گاز منطقه شما مناسب نیست باید دستگاه برقی تهیه کنید.
 • اگر محدودیت فضا دارید حتما قبل از خرید ابعاد دستگاه را در نظر بگیرید تا هنگام نصب دچار مشکل نشوید.
 • اگر محصول شما وزن زیادی دارد، بهتر دستگاه تونلی تهیه کنید تا با نایلون ضخیم پک شود.
 • محصولاتی که به بسته بندی کامل نیاز دارند و ترجیحا نباید کناره نایلون باز بماند، به دستگاه کابینی و یا دوخت ال نیاز دارند.

جمع بندی

دستگاه های صنعتی در موارد مختلف و متنوعی کاربرد دارند. بهترین دستگاه اگر در جای اشتباه استفاده شود کاربردی نخواهد داشت. 3مدل شیرینگ کابینی، دوخت ال و دستگاه شیرینگ اتومات از پرفروشترین و محبوب ترین دستگاه های امسال هستند. معیار های متعددی برای انتخاب دستگاه ذکر شد تا با مطالعه آنها بتوانید درست انتخاب کنید. اگر هنوز هم در انتخاب دستگاه مناسب تردید دارید میتوانید نگران نباشید و با ما تماس بگیرید. کارشناسان شایان صنعت همه روزه پاسخگوی شما هستند و به صورت رایگان شما را راهنمایی میکنند.